- Головна
- СУВЕНІРИ Й ІНШІ ПОДАРУНКИ
- Срібні картини, колажі, плакетки
- З пам'ятками архітектури
- Колаж "Одеський оперний театр"
Колаж "Одеський оперний театр"
Самовивіз у Києві - безкоштовно
Кур'єр по Києву - 75 грн.
Укрпошта - 45 грн.
Meest - 60 грн.
*Безкоштовно від 750 грн.ОплатаКартою Visa/Mastercard (+єПідтримка)
Поповнення карти
Післяплата
Готівка
Безготівковий розрахунокєПідтримкаЦей товар можна оплатити картою єПідтримка
- Огляд
- Характеристики
- Відгуки0
Будівля Одеського Театру Опери та Балету вважається одним з великих архітектурних пам'ятників України і одним з найкрасивіших театрів в світі. Одеська опера входить в список семи чудес України. Журнал "Forbers" включив одеський театр в список найбільш незвичайних визначних пам'яток Східної Європи.
Одеський Оперний театр веде свою історію практично з часів заснування міста. Він був побудований в 1809 році за проектом французького архітектора Тома де Томон. У 1873 році театр повністю згорів. Скласти проект нового міського театру було запропоновано віденським архітекторам Ф. Фельнеру і Г. Гельмеру. Споруджений за їхнім проектом одеський оперний театр - тринадцятий за рахунком в їх великій колекції театрів Європи. Театр побудований в стилі віденського "бароко". Його відкриття відбулося 1 жовтня 1887 року.
Центральний вхід - як Тріумфальна Арка в Парижі, з боків - скульптурні групи, символи Комедії і Трагедії. Трохи вище - Орфей і Терпсихора, протегуючі опери і балету. Над фасадом підноситься скульптурна група, що зображає одну з муз, - покровительку мистецтва Мельпомену. Вона сидить в колісниці, запряженій чотирма розлюченими пантерами, які підкорені нею. Трохи нижче розташовані скульптурні групи з давньої міфології. Біля центрального входу, на високих постаментах встановлено дві скульптурні групи, що втілюють Комедію і Трагедію. Зліва - фрагмент трагедії Евріпіда "Іполит", справа - епізод з комедії Арістофана "Птахи". По фронтону будівлі, в нішах верхнього ярусу, встановлені бюсти: Пушкіна, Глінки, Грибоєдова, Гоголя, що уособлюють поезію, музику, драму і комедію.
Глядацька зала виконаний в стилі французького "рококо". Вона розкішно прикрашена ліпним орнаментом з тонкою позолотою. В основу стелі покладено 4 картини художника Лефлера у вигляді медальйонів. На них зображені сцени з творів Шекспіра: "Гамлет", "Сон в літню ніч", "Зимова казка" і "Як вам це подобається". У центрі стелі сяє ажурна люстра, переливаючись всіма кольорами веселки, виблискують сотні кришталиків. Висота цього кришталевого дива 9 метрів, а вага 2,5 тонни. На грандіозній сцені театру свої твори виконували такі знамениті композитори, як П. І. Чайковський, С. В. Рахманінов, Н. А. Римський-Корсаков. Тут співали видатні оперні виконавці: Соломія Крушельницька, Федір Шаляпін, Енріко Карузо, Леонід Сабінов. На одеській сцені кружляли в танці знамениті танцівниці - Айседора Дункан і Анна Павлова. Згадка про Одеській опері є в знаменитому романі А. С. Пушкіна "Євгеній Онєгін".
Сувенір виконано в металі, вкрито шаром срібла та оздоблено італійськими емалями.
Виробник | Купола |
Країна | Україна |
Розмір, см | 33,5х33,5х4 |
Матеріал | скло, мідь, срібло, емалі, оксамит, дерево |
Вага | 1.3 кг |